Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Tábor 2019 – TARAHUNI

Červenec 13 @ 8:00 - Červenec 23 @ 17:00

TARAHUNI

letní tábor Vlachova Lhota

Podle legendy získal Bruncvík na hradě krále Olibriuse zázračný meč, který na požádání srazí všem nepřátelům hlavy.  Meč se po Bruncvíkově smrti ztratil, podle některých verzí je zazděn v mostním pilíři Karlova mostu, podle jiných pověst praví, že v hoře Blaníku spí české vojsko. Až bude české zemi nejhůře, vyjedou z Blaníku blaničtí rytíři v čele se svatým Václavem. Václavův bělouš na Karlově mostě klopýtne a vyrýpne z kamení kouzelný meč knížete Bruncvíka. Václav ho zvedne a zvolá: „Všem nepřátelům země české hlavy dolů!“ A tak se stane.

K meči Bruncvíka se váže také legenda o Přemyslu Otakarovi II., podle níž král po vítězství nad uherským králem odhodil před zraky jásajících Pražanů svůj meč do Vltavy.  Až Čechům bude nejhůře, meč pak štika vynese na hladinu a ten, kdo se jej chopí, stane se králem, a s jeho pomocí půjde od vítězství k vítězství.

My rytíři pana Buně z Tečovic, Letech Páně 1240 následujeme krále a vládce našeho Přemysla Otakara II. Vydáváme se na výpravu do hraničních hor českého království a markrabství moravského, pátrat po meči tom zázračném, neb zemí se nese zvěst, že právě Vlárským průsmykem mají nejdříve Tataři a zanedlouho Uhři vbrzku vtrhnout a plenit naši zem. Snad svůj úkol dějinný s pomocí Boží splníme, meč najdeme a zkáze vlasti naší zabráníme. Neb Karlův most začne se stavět LP 1357 za víc než 100 let a proroctví se musí naplnit.

Kde je tedy Brunclíkův meč ukrytý?

 

Podrobnosti

Zahájení:
Červenec 13 @ 8:00
Ukončení:
Červenec 23 @ 17:00

Místo konání

Vlachova Lhota
Vlachova Lhota, Česká republika + Google Mapa
Webová stránka:
http://tulaci.skauting.cz/taboriste/

Napsat komentář