O nás

4 .Skautský oddíl TULÁCI –  poskytujeme prostředí, ve kterém má každý skaut možnost rozvíjet své schopnosti a dovednosti tak, aby směřoval k úspěchu, užitečnému a šťastnému životu, plnému dobrodružství, sebeobjevování a služby druhým.”

Junák – český skaut, středisko Jerry Hodného Napajedla, z.s.
. skautský oddíl Tuláci

Sazovice 86, 763 01 Mysločovice
IČO: 462 76 165
č. bankovního účtu: 2501452194/2010
E-mail: tulacitecovice@skaut.cz

Vedoucí oddílu: Karel Bazika – Amigo 603 281 986
Zástupce vedoucího oddílu Martin Čeleďa – Čelka
Oddílový rádce Jiří Ančinec – Ančovička
Eva Karbanová

Termíny schůzek  rok 2022 – 2023

Klubovna v Tečovicích
Úterý Čtvrtek Čtvrtek
16:00 – 18:00  15:00 – 17:00 17:00 – 19:00
Eva Amigo Amigo
Benjamínci Skautky Vlčata
6 Dívek a chlapců (4-8 let) 6 Dívek (11 – 15 let) 6 Chlapců (7-11 let)

Klubovna na Lhotě
Pondělí Úterý Středa
17:00 – 19:00 17:00 – 19:00 17:00 – 19:00
Ančovička Amigo Amigo
Vlčata Skautky a Skauti Světlušky
7 Chlapců (7-11 let) 6 Dívek 3 Chlapci 5 Dívek

Do klubovny v Tečovicích můžeme od září roku 2023-24 přijmout   3-5 Vlčat, až 2 skautky.
Na Lhotě můžeme přijmout 1-4 Světlušky.
Nabízíme členství takovým chlapcům a dívkám, kteří chtějí prožívat přátelství a hry ve skutečnosti, ne je virtuálně, touží po dobrodružství při táboření, získat nové zkušenosti a poznávat svět a život ne jen s rodiči, ze školních lavic, nebo z médií. Hledáme dobré kamarády.

Rádi přijmeme zájemce ve věku 15 a víc let, se zájmem pracovat s dětmi, nebo jinak pomáhat oddílu. Budete vítáni.

Náš oddíl

1. února 2018 jsme založili oddíl a současně se začlenil do střediska Jerry Hodného v Napajedlích  Naše historie se začala psát v roce 2015 ve středisku Zlín – Malenovice, kde jsme se poznali, začali naše první družinové schůzky, výpravy a tábory. Navazujeme na dlouhou tradici celosvětového skautingu a skautování v obci Tečovice. Patříme do velké skautské rodiny.

Členové oddílu Tuláci míří do dálek za obzorem zážitků, poznání a zkušeností.

V našem oddíle považujeme skauting jako formu mimoškolního, celoživotního vzdělávání. Páteří tohoto vzdělání je Stezka, která začíná Nováčkovskou zkouškou a pokračuje dalšími stupni. Kdo chce, kdo v něčem vyniká, může získat některou z řady odborek. Duchem skautingu je zkušenost a zážitek získaný ve hře, při táboření, později při přípravě akcí a podílení se na vedení oddílu. Snažíme se, aby zájem vzdělávat se a na své stezce postupovat vpřed, vycházel především z vnitřní motivace.

I když děti ve svém skautském životě mají velkou svobodu, je druhou stránkou odpovědnost, zájem a ochota dodržovat pravidla. Na tvorbě pravidel se podílí všichni členové.

Oddíl je složen z družin. Družiny ideálně tvoří tým 6 – 8 dětí různého věku ve dvou věkových skupinách 7 – 11 a 11 – 15 let. Netrváme na rozdělení dívčí a chlapecká družina, měla by to být přirozená parta, která jde společně do hry, plánuje své akce a projekty, ty s větším či menším úspěchem realizuje. Každý je v něčem dobrý, dokázat to pochopit a naučit se s tím pracovat je jedním z cílů.

Jednou týdně se scházíme na družinové schůzce, minimálně jednou za měsíc jedeme na výpravu nebo máme jinou akci. Vyvrcholením skautského roku je letní tábor.

Kde máme klubovny

V současné době máme klubovnu v budově Obce Tečovice, na Lhotě v budově Mateřské školky.