Chata Pohanka

Chata Pohanka je menší srub, původně postavena dědečkem našeho kamaráda Nanuka jako skautská chata oddílu želechovských skautů.

Chata se nachází v lese na polosamotě, vedle chatařské kolonie Argalaška, poblíž obce Hvozdná u Zlína v oblasti zvané Pohančisko (GPS: 49.2394017N, 17.7378428E).

Kapacita: pohodlně 12 osob

Na místo se dostanete:

1. pěknou procházkou ze Zlína-Příluků přes biofarmu na Jurém, z vlakové zastávky je to asi 3,5km
  2. Autobusem na zastávku Hvozdná, Osmek a pěšky asi 500m k chatě
  3. Autem se dá přijet asi 50m pod chatu. Až k chatě nevyjíždějte, bývá tam měkká půda a zbytečně byste ji rozbrázdili (a stejně tam nevyjeli)

Popis a vybavení: v malé kuchyňce je plynový a elektrický sporák, lednička, rychlovarná konvice, základní nádobí (talíře, hrníčky, hrnce, příbory…). Voda je přivedena do kuchyně z blízké lesní studánky, po převaření je pitná. Dále je vedle chaty studna s užitkovou vodou. Při nástupu mrazů se voda zastavuje, pak pitnou vodu vozíme v barelech. V chladných obdobích roku chatu vytopíte kamny na dřevo v hlavní místnosti. Za chatou je suchý separační/pilinový záchod. Obsluha chaty má svá specifika, která jsou popsána na místě, nebo vás s nimi seznámí správce chaty. Před chatou je mírně svažitý plácek s ohništěm.

Spaní na matracích v horním patře, z hygienických důvodů je nutné vlastní povlečení (případně deka nebo celta).

Cena za půjčení chaty: 1500kč za chatu/víkend (pátek až neděle) + 200kč dřevo na otop v období listopad-březen + spotřebovaná elektřina 8kč/kWh. Cena delších pobytů po dohodě.

Rezervace proběhne zaplacením nevratného rezervačního poplatku ve výši 500kč na účet nejpozději 10 dní před termínem pobytu.

Platba je možná v hotovosti po skončení pobytu (proti příjmovému dokladu) nebo na účet (proti faktuře).

Dle zákona máme povinnost vést evidenci ubytovaných, proto nejpozději v den předání chaty požadujeme jména, adresu a číslo OP nocležníků. K těmto údajům má přístup pouze administrativa oddílu a případně oprávněné státní instituce.

Volné termíny zjistíte v kalendáři níže na této stránce, rezervaci domluvíte se správcem chaty (Pavel “Pacho” Salajka, tel. 608 419 207, e-mail: pavel.salajka@seznam.cz)