15. – 28.7.2018 Tábor statečných

Havárii letadla, jehož kusy byly roztroušeny i několik kilometrů od sebe na pokraji hustých lesů sousedících s prériemi Severní Ameriky, přežilo 12 lidí!

V neděli 15.7.2018 po 13.hodině se lehké dopravní letadlo s dvaceti lidmi na palubě zřítilo mezi stromy. Ač se to zdá nemožné, dvanáct cestujících peklo přežilo. Všichni až na jednoho ze skautského oddílu Tuláci Tečovice, mezi nimi 10 dětí a dva vedoucí.

“Přežití takové katastrofy dvanácti lidmi se rovná zázraku. Další podivuhodnou věcí je, že nikdo z nich není v bezprostředním ohrožení života, utrpěli jen lehká zranění. To asi díky jejich tvrdému skautskému výcviku a důslednému držení se hesla “Buď připraven!” “Letoun se rozpadl na dvě části. Vyskočil jsem po pádu ven. Viděl jsem, jak se z hořících trosek dostávají další dva lidé,“ Zapsal si do deníku vůdce oddílu Amigo.

Poslední hlášení operátora leteckého provozu bylo velmi nesrozumitelné, ale ze šumu a praskání vysílačky se dalo usuzovat, že v oblasti se nalézá stará vědecká základna, a že zachránci se do oblasti dostanou nejdříve za týden. Navíc díky malé kapacitě mohou vyzvednout jen část zachráněných. Šest dětí s vedoucími bude muset vydržet další týden.

Trosečníkům nezbývalo, než se vydat hledat táborovou základnu podle operátorových instrukcí:  ” … vystoupejte západně na horizont kopce a pokračujte stále na jih. V údolí na soutoku dvou říček by měla být stanice.”

Trosečníci sestoupili po strastiplné cestě do údolí. Zde našli skutečně opuštěný vědecký tábor. Z toho co zde zanechali jejich předchůdci se jali zhotovit svoje příbytky a vybudovat v divočině co nejlepší podmínky k životu.

Bystří pozorovatelé si všimli, že nedaleko tábora spadla přední část rozlomeného letadla. Z jeho trosek a v okolí vynesli vše, co se by se dalo během jejich pobytu použít. Bylo třeba dát dohromady všechno co bylo k snědku a potraviny dávat na  příděl. Den byl dlouhý, budování tábora nekonečné. Oddíl se skládal z ještě mladých nezkušených dětí, zkušenosti přicházely pomalu, neúspěchů bylo mnoho. O to víc těšilo každé vydařené dílo. Večer usínají plni dojmů, unavení, ale šťastní, že přežili a s nadějí, že je najde tým záchranářů.