Ohlédnutí za rokem 2023

V lednu se pravidelně zapojujeme dobrým skutkem do charitativní Tříkrálové sbírky. V Tečovicích je sbírka realizovaná převážně skauty, na Lhotě se naši členové účastní při farnosti.
Koncem měsíce jsme se s mladšími členy vydali na zimní výpravu z Chlumu na  Hostišovou. Šli jsme bílou krajinou, úspěšně jsme uvařili oběd na sněhu.

V únoru byla dřevorubecká výprava. S pomocí rodičů jsme u Újezda v lese připravovali tyčovinu na táborové stavby.

V březnu jsme podnikli víkendovou výpravu na naší chatu Pohanku. Nejdříve světlušky a další týden vlčata.

V dubnu jsme uspořádali workshop k družinovému systému. V rámci dobrého skutku jsme se zapojili do akce ukliďme Česko.

V květnu jsme měli jít na vícedenní výpravu s tábořením, ale protože pršelo, byly jsme celý oddíl na chatě Pohance.

V červnu každý víkend táboříme a stavíme tábor u Valašských Klobouk.

V červenci úspěšně proběhl čtrnáctidenní tábor. Vypravili jsme se ve stopách Old Shatterhanda na divoký západ stavět železnici, lovit bizony, medvědy, mustangy, bojovat s nepřátelskými indiány a zočinnými bělochy, podnikat průzkumné výpravy, stopovat a lovit. Není to pouze, prázdná zábava, našimi hrami se učíme o sebe postarat  bez rodičů, v primitivních podmínkách drsné přírody.
Tábor zakončuje náš skautský rok. Je to boží akce. Na letošní tábor jsme pořídili obrovský indiánský stan. Ten je tak velký, že se nás v něm vyspalo první den tábora všech 26 účastníků. Spali jsme v teepee, protože vlastní stany jsme si museli teprve postavit.
Ne jen, že si stavíme stany, ale také si řežeme a štípeme dřevo do kuchyně, vaříme, hlídkujeme, děláme další práce proto, abychom přežili. Kupodivu zvládáme řezání, štípání dřeva, vaření v kuchyni, umývání nádobí, třeba i praní téměř bez úrazu.

Není to tak, že bychom jenom dřeli, i když nás to baví. Hrajeme hodně her, čvácháme se v potoce, chodíme na koupaliště, poznáváme přírodu, získáváme obratnost a rychlost hraním různých i bojových her. Tento rok byli starší z nás na přepadu jiného tábora, jako odplatou za přepad, který provedli oni nám. Pro klid rodičů, vše je dopředu domluvené a má pravidla. Zažíváme různá další dobrodružství.

Další skautský rok zahajujeme v září adaptačním víkendem na našem tábořišti, kde se seznamujeme i s nováčky, rozeberem táborové stavby a uklidíme tábořiště, ještě při tom stihneme hry, táborák a legraci.

Další víkend jsme byli na Memoriálu Jerry Hodného v Napajedlích. Je to spíš zážitkové akce. My skauti jdeme podle mapy a buzoly a na stanovištích plníme různé úkoly, přespíme do neděle pod stanem. Druhý den vaříme soutěžně v kotlíku oběd podle vlastního receptu. Světlušky a vlčata jdou ověřovat své znalosti a poznávat nové po trase značené fáborky,  Největší zážitky jsou z bloudění na trase, z trampot i úspěchů při vaření jídla a z večera u táboráku u kterého se hraje na kytaru a zpívá..

V říjnu jsme se zúčastnili drakiády na Lhotě, další týden naši skauti poprvé organizovali drakiádu v Tečovicích. Sami připravili střelnici z airsoftových zbraní, lukostřelbu, překážkovou dráhu, malování na obličej a dětské, nálepkové tetovací studio.

V listopadu jsme podnikli výpravu z Malenovic přes Svatou vodu do Lhoty.

V prosinci jsme jeli pro Betlémské světlo, další víkend jsme měli celooddílovou Vánoční schůzku, kde jsme si připravili pohoštění, vzájemně se bavili scénkami a hrami. I nějaké dárky byly.
Zakončili jsme rok opět dobrým skutkem, rozdávali Betlémské světlo na Lhotě a v Tečovicích.